Sharing is Caring: tarptautiniai studentai džiaugiasi renginiu „Dalintis reiškia rūpintis“

Praėjusią savaitę,  rugpjūčio 24 d., Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pirmą kartą surengė akciją „Dalintis reiškia rūpintis“ (angl. Sharing is caring). Daiktų aukojimo renginys pritraukė pirmakursius (-es) ir naujai atvykusius (-ias) užsienio studentus (-es), kurie yra neabejingi dalijimosi bei tvarumo kultūrai. Beveik 100 tarptautinių mainų ir vietinių dieninių programų studentų (-čių), atvykusių studijuoti į Kauną, susirinko į renginį, kuriame galėjo rasti naudingų daiktų naujai pradžiai: prietaisų ir įrankių buičiai, studijoms ar sportui.

Renginys suorganizuotas įgyvendinant projektą DON@ (angl., Donation Opportunities for Newcomers), kurio tikslas – palengvinti mažiau galimybių turinčių studentų integraciją ir pagerinti jų gyvenimo sąlygas skatinant tarpusavio paramą, įtrauktį ir tvarų vystymąsi. Akcijos organizatoriai (-ės) dėkoja Studentų reikalų departamentui, bendrabučio „Baltija“ administracijai ir atsidavusiems (-ioms) savanoriams (-ėms) už neįkainojamą pagalbą įgyvendinant šią iniciatyvą.

Renginyje dalyvavę studentai ir studentės dalijosi teigiamais įspūdžiais. Mainų studentas iš Italijos, Rocco, neslėpė džiaugsmo: „DON@ renginyje radau virtuvės įrankių komplektą, kuris man labai pravers. Taip pat radau puodą, kuriame gaminsiu padažą savo makaronams. Labai jums ačiū!“. Dieninių studijų studentė iš Ukrainos Mariia dalijosi įžvalgomis apie gamtos tausojimą ir tvarumą: „Manau, kad tai tikrai geras projektas, kuris padeda saugoti mūsų planetą ir rūpintis aplinka“. Anot studentės, tokios akcijos padeda neišmesti dar tinkamų naudojimui daiktų, leidžia nepiktnaudžiauti naujų daiktų pirkimu ir vartojimu. Yana, mainų studentė iš Ukrainos, juokavo ir dėkojo organizatoriams (-ėms): „Atvykau į renginį ir radau čia medinę pjaustymo lentelę, tad visi stalai nuo šiol bus saugūs! Ačiū už renginį ir paaukotus daiktus!“. Papildomai, renginio dalyviai (-ės) loterijoje galėjo laimėti unikalius elektroninius daiktus, kuriuos paliko ankstesni (-ės) studentai (-ės), pavyzdžiui, prietaisą sumuštiniams kepti, lygintuvą, plaktuvą, kokteilių gaminimo aparatą ar elektrinį drabužių pūkelių valytuvą.

Svarbu paminėti, kad renginys „Dalintis reiškia rūpintis“, įtrauktas į Orientacinių dienų programą, buvo skirtas ne tik dalytis daiktais, bet ir suteikė unikalią galimybę naujiems (-oms) užsienio studentams (-ėms) užmegzti ryšius, pasidalyti patirtimi ir susirasti naujų draugų. Anastasiia, dieninio skyriaus studentė iš Ukrainos, teigia: „Labai džiaugiamės galėdamos dalyvauti šiame dovanojimo renginyje, nes tai puiki galimybė užmegzti naujų ryšių, susipažinti su daugiau žmonių ir nemokamai gauti keletą prietaisų, kuriais tikrai pasinaudosime!“.

„Dalintis reiškia rūpintis“ akcija puikiai pavyko dėl studijas jau baigusių arba į savo šalis grįžusių mainų studentų ir studenčių įsitraukimo. Pasibaigus pavasario semestrui, 35 studentai (-ės) paliko naujų, nedaug naudotų ir dar puikiai naudojimui tinkamų daiktų, tokių kaip virtuvės reikmenys, elektronikos prietaisai, higienos ar valymo priemonės, pomėgiams ar studijoms skirti daiktai. Praėjusių mokslo metų pabaigoje projektas buvo pristatytas VDU studentams ir studentėms, tad daugelis išreiškė norą prisidėti ir paaukoti nebereikalingus daiktus ateinančioms kartoms.

Akciją sėkmingai pavyko įgyvendinti ir dėl neįkainojamos savanorių pagalbos. Savo įspūdžiais dalijosi dieninio skyriaus studentas iš Indijos Shaurya: „Nusprendžiau padėti DON@ komandai rinkti daiktus iš išvykstančių studentų. Renginiai sutapo su studentų išvykimu baigus semestrą, kad būtų surinkta kuo daugiau daiktų ir susidarytų kuo mažiau atliekų. Padėjau komandai rinkti daiktus per organizuojamas daiktų rinkimo akcijas „Baltijos“ bendrabutyje, kuomet studentai (-ės) atidavė savo daiktus būsimiems (-oms) VDU studentams (-ėms)“. Prie savanorių komandos prisijungė ir dieninio skyriaus studentas iš Azerbaidžano Romanas: „Savanoriavau DON@ projekte, kuris skatina darnų vystymąsi, nes išsaugo daiktus ir perduoda juos kitai kartai iš ankstesnių metų studentų (-čių). Taip ne tik mažinamos plastiko ir kitos atliekos, bet ir padedama mažiau galimybių turintiems (-čioms) studentams (-ėms). Tuomet nereikia eiti ir pirkti naujų daiktų, nes atvažiavus galima juos tiesiog gauti. Išties džiaugiausi galėdamas dalyvauti šiame projekte ir prisiminti rūpestį.“

Be to, daug užsienio studentų (-čių) paliktų daiktų (drabužių, avalynės, patalynės) buvo perduota Kauno arkivyskupijos Caritas organizacijai („Ateik Caritas“), kuri šiuos daiktus paaukojo benamystę patiriantiems žmonėms. Kaip teigia Dienos centro vadovė Rosita Mikėnienė, „Kauno arkivyskupijos Carito Benamystę ir vienišumą patiriančių žmonių dienos centre „Ateik“ lankytojai kasdien gali praleisti laiką, sušilti, išgerti kavos ar arbatos puodelį, būti saugioje aplinkoje. Kasdien čia apsilanko apie 30-40, o žiemą – dar daugiau žmonių. Dauguma iš jų gauna labai mažas pajamas arba negauna visai, todėl jiems labai reikalinga įvairi pagalba rūbais, maistu ir kitais daiktais. Ačiū studentams už pagalbą.“