DON@ Projektas: Tarptautinių studentų bendruomeniškumo stiprinimas ir savitarpio pagalba

2024 m. sausio 24 d. vykusio orientacinio renginio naujiems studentams ir studentėms metu Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pristatė ir jau tradicija tapusią akciją „Dalintis reiškia rūpintis“ (angl. „Sharing is Caring”). Ši akcija skirta naujai atvykusiems užsienio studentams ir studentėms rasti pirmtakų paaukotų daiktų, reikalingų studijoms ir kasdieniam gyvenimui Kaune pavasario semestro metu.

Per gruodį ir sausį ankstesnės kartos studentai(-ės) aukojo nedaug naudotus, gero stovio daiktus ateinančiai kartai. Daiktų rinkimo akcijų metu kolekciją papildė virtuvės reikmenys, smulkioji elektronika, knygos, sporto įranga, kanceliarinės ir laisvalaikio prekės, valymo priemonės, skėčiai, veidrodžiai, pakabos ir t. t.

Į pastarąjį „Dalintis reiškia rūpintis“ renginį susirinko daugiau nei 50 naujų tarptautinių dieninių studijų ir mainų studentų ir studenčių. Puoselėjant dalijimosi kultūrą dalyviai(-ės) ne tik stiprino bendruomeniškumo jausmą, bet ir pasinaudojo proga sutaupyti. Draugiškoje atmosferoje studentai(-ės) mėgavosi bendravimu ir gaiviaisiais gėrimais.

Tikru renginio akcentu tapo loterija. Kiekviena(s) į renginį užsiregistravęs(-usi) dalyvis(-ė) gavo unikalų numerį, o laimėtojai(-os) buvo išrinkti(-os) atsitiktinių skaičių generatoriaus pagalba. Laimingieji laimėjo tokius daiktus kaip lempa, virdulys, žaidimo kortos, drabužių džiovykla, vandens filtras ir trikojis.

Šios akcijos yra projekto „DON@ Donation Possibilities for Newcomers“ (liet. „DON@ mainų ir dovanojimo galimybės atvykėliams“) dalis. Pagrindinis šio projekto tikslas – palengvinti mažiau galimybių turinčių student(-čių) integraciją ir pagerinti jų gyvenimo sąlygas skatinant tarpusavio paramą, įtrauktį ir darnų vystymąsi.

Projektas apima skaitmeninės platformos, skirtos keistis ir dovanoti daiktus, organizuoti renginius ir platinti vadovus, padedančius įgyvendinti panašius projektus kitose aukštosiose mokyklose ir jų partnerinėse organizacijose, kūrimą.

Daugiau apie projektą skaitykite čia:

Renginys „Dalintis reiškia rūpintis“ 2023 m. rugsėjo mėnesį: vaizdo įrašas ir straipsnis.

Tarptautinis susitikimas Valensijoje, Ispanijoje – Startuos projekto „DON@“ skaitmeninė platforma keitimuisi daiktais.

Tarptautinis susitikimas Kaune, Lietuvoje – Toliau sėkmingai vykdomi projekto DON@ darbai.

Naujas projektas DON@ palengvins studentų integraciją.