VDU bendrabutyje įkurtas pirmasis Lietuvoje meditacijos kambarys

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Studentų reikalų ir Tarptautinių ryšių departamentų bei Studentų atstovybės iniciatyva bendrabutyje Nr. 5 esančiame adresu Universiteto g. 8 Akademija, Kauno r. buvo atidarytas meditacijos kambarys. Tai – pirmas tokio tipo kambarys atsiradęs Lietuvoje esančiuose bendrabučiuose, kuriame studentai galės turėti savo asmeninę erdvę meditacijai, susikaupimui, taip pat dvasiniams ar psichologiniams reikalams.  

Šio kambario įkūrimo idėja gimė dar prieš COVID-19 pandemiją, tiesa, pirminė mintis buvo įkurti  maldos kambarį, skirtą įvairių religijų studentams, kuriems tokia vieta yra labai reikalinga, kadangi Akademijoje (Kauno r.), skirtingai negu Kauno centre, nėra galimybės operatyviai susirasti religinių apeigų vietos, tačiau atėjus pandemijai kambario paskirtis prasiplėtė.  

„Pandemijos metu supratome, kad studentams yra reikalinga rami vieta, kur jie galėtų užsiimti savo veikla, nieko netrukdomi. Nors universitete yra tik vienviečiai ir dviviečiai kambariai, tačiau būtent dėl pastarųjų (dviviečių) studentas ne visada gali turėti savo visiškai asmeninę erdvę, skirtą meditacijai, nuotolinėms psichologo konsultacijoms ir panašiai“, – apie meditacijos kambario būtinybę pasakoja Studentų reikalų departamento direktorius Mantas Simanavičius. – Manome, kad ateityje tokių kambarių turėtų atsirasti ir daugiau tiek Kaune, tiek Vilniuje esančiuose bendrabučiuose. 

VDU Lygių galimybių koordinatorė Laura Lapinskė dalinasi mintimis, jog šiuolaikinėje visuomenėje žmonės dideliu tempu laviruoja tarp skirtingų veiklų, tad ramybės ir poilsio erdvė (atskiras kambarys ar zona) suteikia galimybę atsikvėpti, pailsėti, pasislėpti nuo bendro šurmulio, pabūti tyloje ar nusiraminti.  

„Meditacijos kambario įkūrimą VDU bendrabutyje vertinu kaip labai sveikintiną iniciatyvą. Esu įsitikinusi, kad tokių erdvių, padedančių stiprinti universiteto bendruomenės narių psichologinę ir emocinę gerovę, kūrimas yra sėkmingas žingsnis į priekį, mokantis iš kitų šalių universitetų (pvz., Skandinavijos) ar verslo įmonių gerųjų praktikų. Manau, kad turėtume judėti link to, kad poilsio (meditacijos) erdvės būtų ir toliau kuriamos kaip svarbi universiteto infrastruktūros dalis, prieinama tiek studentams(-ėms), tiek darbuotojams(-oms), – iniciatyva džiaugiasi L. Lapinskė.

Pavieniai studentai jau naudojasi meditacijos kambariu, ypatingai aktualus jis, manome, bus ramadano periodu studentams musulmonams, kurie religines apeigas atlieka tamsiuoju paros metu, taip pat tiems  studentams, kurie užsiima meditacija ar tiesiog nori susikaupti, pabūti su savo mintimis. Tad kviečiame naudotis meditacijos kambariu ir visus kasdienius rūpesčius palikti už durų, nuraminti savo protą, sielą bei vystyti teigiamas emocijas.