Nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. keičiasi IIbp tarifo apgyvendinimo mokesčio kaina

2022 m. reaguojant į kainų pokyčius susijusius su energetinių išteklių ir paslaugų brangimu nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. dalis apgyvendinimo mokesčių tarifų kainų buvo pakeistos, tačiau jos nebuvo pakitusios tiems VDU studentams, kurie gyveno dviviečiuose kambariuose su bendru patogumu – jiems ir toliau buvo taikomas pigiausias II bp arba atitinkamai 2 arba 2,5 Eur/para kainų tarifas. Įvertinus 2022 m. bendrabučių surinktas pajamas ir patirtas faktines sąnaudas tuose universiteto bendrabučiuose, kuriuose apgyvendinimo mokesčių tarifo kainos nekito, šių bendrabučių eksploatacinės sąnaudos (energetinių išteklių (elektros, dujų, šildymo, vandens) bei paslaugų susijusių su bendrabučio aptarnavimu (apsauga, valymu, administracijos darbo užmokesčiu pokyčiais ir pan.)) pabrango 23 proc., todėl atsižvelgiant į susidariusią situaciją informuojame, kad nuo š. m. rugsėjo 1 d. keičiasi IIbp apgyvendinimo mokesčio tarifas iš atitinkamai 2 arba 2,5 Eur/para į 2,5 arba 3 Eur/para kainą.

Atsižvelgiant į numatytus taikomo tarifo kainų pokyčius apgyvendinimo mokestis kis atitinkamuose bendrabučiuose taip: 

Bendrabutis  Kambario tipas  Tarifas Apgyvendinimo mokestis taikomas asmeniui 

 

Kainos pokytis už parą 

iki 2023.08.31  nuo 2023.09.01 
Nr. 4, Studentų g. 1, Akademija, Kauno r.  Dvivietis kambarys (nerenovuotas)  II BP  2 € / para  2,5 € / para  + 0,5 € 
Dvivietis kambarys (renovuotas)  II BP (2)  2,5 € / para  3 € / para  + 0,5 € 
Nr. 7, Universiteto g. 6, Akademija, Kauno r.  Dvivietis kambarys (nerenovuotas)  II BP  2 € / para  2,5 € / para  + 0,5 € 
Nr. 10, Studentų g. 7, Akademija, Kauno r.  Dvivietis kambarys (nerenovuotas)  II BP  2 € / para  2,5 € / para  + 0,5 € 

Kitų kambarių tipų apgyvendinimo mokesčių tarifų kainos liks nepakitusios, t.y. jos galios tokios pat kokios buvo patvirtintos 2022 m. rugsėjo 1 d. 

Naujos II bp tarifo apgyvendinimo mokesčio kainos įsigalios nuo 2023 m. rugsėjo 1 d., tačiau studentams anksčiau sudariusiems apgyvendinimo sutartis dėl to papildomų veiksmų atlikti nereikia (sudaryta Apgyvendinimo sutartis ir toliau galios, bet naujas apgyvendinimo mokesčio įkainis bus pradėtas skaičiuoti nuo 2023 m. rugsėjo 1 d.). Atitinkamai keisis ir kitų aukštųjų mokyklų (ne VDU) studentų, kurie šiuo metu gyvena universiteto bendrabučiuose mokamo apgyvendinimo kaina nuo šiuo metu galiojančios (žr. aukščiau pateiktoje lentelėje Kainos pokytis už parą stulpelį). 

Vadovaujantis Apgyvendinimo sutartimi, studentai, kurie nesutinka su kainų pokyčiu, turi teisę nutraukti apgyvendinimo sutartį iki 2023 m. rugpjūčio 31 d. sumokėti visus su apgyvendinimu susijusius mokesčius ir išsikelti iš bendrabučio arba pakeisti gyvenamąją vietą bendrabutyje rezervuojantis naują. 

SVARBU: Atkreipiame dėmesį, kad studentai, kurie rezervuojasi apgyvendinimo vietą bendrabutyje iki 2023 m. rugpjūčio 31 d. rezervacijos sistemoje IIbp tarifo kainas http://apgyvendinimas.vdu.lt matys galiosiančias iki 2023 m. rugpjūčio 31 d., vėliau (nuo 2023 m. rugsėjo 1 d.) jos keisis į įsigaliosiančias nuo 2023 m. rugsėjo 1 d., tačiau dėl to papildomų veiksmų atlikti – nereikės. 

Primename, kad II bp tarifo apgyvendinimo mokesčio kaina universiteto bendrabučiuose nesikeitė nuo 2019 m. susijungus trims (VDU, LEU ir ASU) universitetams į Vytauto Didžiojo universitetą, derinant bendrą apgyvendinimo kainodarą, praeitais metais kaina taikomam pigiausiam tarifui nebuvo pakelta siekiant solidarumo su mažiausiai už apgyvendinimą mokančiais, tačiau faktinės šių bendrabučių pajamos ir išlaidos pabrangusių eksploatacinių sąnaudų nepadengė, todėl buvo priimtas sprendimas kelti apgyvendinimo mokestį siekiant subalansuoti bendrabučių išlaikymo kaštus. 

Daugiau informacijos 

Studentų centras (Studentų reikalų departamentas) 

Adresas: K. Donelaičio g. 52-111, Kaunas 

Telefonas: +370 37 75 11 75 

El. paštas: studentas@vdu.lt