Kviečiame VDU bendrabučių Nr. 7 ir Nr. 10 gyventojus mobilizuotis pagalbai Ukrainos pabėgėliams

Š. m. vasario 24 d. prasidėjus karo veiksmams Ukrainoje, Lietuva, tame tarpe ir Vytauto Didžiojo universitetas, ištiesė pagalbos ranką ukrainiečiams ir kviečia prie jos visus prisidėti toliau. Karo veiksmams užsitęsus, universitetas plėsdamas pagalbos formas ukrainiečiams, apsisprendė prisidėti ir universiteto bendrabučiuose apgyvendinti per 100 pabėgėlių, kurių dauguma yra merginos, moterys, vaikai ir senjorai, bėgantys iš karo zona virtusios Ukrainos. Šio apgyvendinimo tikėtina, gali prireikti netrukus.

Atsižvelgiant į šiuo metu turimas apgyvendinimo galimybes, efektyvią logistiką ir centralizuotą dislokaciją, pabėgėliai bus apgyvendinami studentams skirtose kambariuose, esančiuose bendrabučiuose Nr. 7 (Universiteto g. 6) ir Nr. 10 (Studentų g. 7) Akademijoje, Kauno r., todėl prašome šių bendrabučių gyventojų studentų, kurie gyvena dviviečiuose kambariuose po vieną, kooperuotis ir apsigyventi kartu po du, taip atlaisvinant kambarius, kuriuos pilnai skirsime pabėgėlių šeimoms.

Manome, kad patogiau bus gyventi ir studijuoti studentams (-ėms) su studentais (-ėmis), o pabėgėliams su pabėgėliais – neišskiriant jų šeimų į atskirus kambarius. Norime paprašyti Jūsų tai padaryti, kaip galima operatyviau ir persikelti vieni pas kitus iki š. m. kovo 23 d. (trečiadienio) (jei nežinote su kuo galite/norite susikooperuoti, kreipkitės tiesiogiai į Akademijos bendrabučių administraciją (žr. žemiau nurodytais kontaktais). Administracija informuos apie kolegas, kurie gyvena po vieną dviviečiuose kambariuose arba studentų laisvus kambarius atitinkamuose bendrabučiuose (Nr. 7 ir Nr. 10) galima atrasti http://studentas.vdu.lt portale.

Tikimės, kad pabėgėlių iš Ukrainos situaciją spręsis greitai ir ši kooperacija bus laikina. Persikeldami, galite informuoti Akademijos bendrabučių administraciją apie norą grįžti į savo kambarį, jei jis atsilaisvins, kai tik tai nutiks – mes Jus informuosime apie galimybę grįžti atgal.

Kadangi šis prašymas universitetinis, išsikeliant iš kambario nebus taikomas „įsikėlimo“ mokestis tiek kooperacijos metu po du, tiek vėliau, grįžtant į savo kambarį, tačiau studentai nebus atleidžiami nuo naujai pasirinktos vietos apgyvendinimo mokesčio mokėjimo.

Esant klausimams kreipkitės tiesiogiai į:

Akademijos, Kauno r., centralizuota bendrabučių administraciją, esančią bendrabutyje Nr. 5 (Universiteto g. 8): tel. (8 37) 752 256, (8 37) 752 258, mob. tel. : +370 6 552 3783, el. paštas: akademija@vdu.lt

arba:

Studentų reikalų departamentą, adresu S. Daukanto g. 27–210, Kaunas, tel. (8 37) 751 175, el. paštas: studentas@vdu.lt

Dėkojame už Jūsų supratingumą.