Informacija „Taikos“ bendrabučio gyventojams dėl numatomos kambarių pertvarkos

Informuojame, kad nuo 2021 m. liepos 1 d. VDU bendrabutis Nr. 1, esantis Taikos pr. 119 (toliau – „Taika“), Kaune, bus pertvarkomas iš dviviečių, triviečių blokinių kambarių į atitinkamus vienviečius ir dviviečius blokinius kambarius.

Siekiant, kad kambarių pertvarkymo procesas būtų nuoseklus ir sklandus, informuojame apie jo terminus, procedūras ir laikotarpius, atsižvelgiant į šią studentų, gyvenančių bendrabutyje, situaciją:

 • VDU studentai, kurie norės ir toliau gyventi „Taikos“ bendrabutyje laikotarpiu nuo š. m. liepos 1 d. iki 11 d. turės iš naujo rezervuotis kambarį (esami gyventojai neturės prioriteto į kambarį, kuriame šiuo metu gyvena, jie jį turės rezervuotis – iš naujo) bendrabutyje per http://studentas.vdu.lt portalą (kambarių rezervacija prasidės nuo š. m. liepos 1 d. 9 val. ryto). Prioritetas rezervuoti gyvenamąją vietą tame pačiame kambaryje gyvenantiems nebus taikomas. Patvirtinus rezervaciją per 3 d. d., bet ne vėliau, kaip iki liepos 11 d. nuo rezervacijos patvirtinimo datos būtina sudaryti naują apgyvendinimo sutartį (Apgyvendinimo sutartis bus sudaroma vieniems metams į priekį, t. y. iki 2022 m. birželio 30 d. su galimybe ją pratęsti) ir persikelti gyventi į kambarį.
  • Naujas apgyvenimo mokestis (vienviečio blokinio kambario kaina bus 4 Eur/para (~120 Eur/mėn.), dviviečio blokinio kambario vienos vietos kaina – 3 Eur/para (~90 Eur/mėn.)) bus pradėtas skaičiuoti nuo faktinės persikėlimo (įsikėlimo) datos, jei fiziškai keičiasi gyvenamoji vieta, arba (jei studentas nepertraukiamai gyvens, pasirinkdamas tą patį kambarį iš naujo) nuo apgyvendinimo sutarties sudarymo datos, bet ne vėlesnės, kaip š. m. liepos 11 d.
  • Fizinis „Taikos“ bendrabučio kambarių vietų pertvarkymas bus atliktas iki š. m. rugpjūčio 15 d. (iki šios datos turi būti sumažintas lovų skaičius iš trijų į dvi, arba, atitinkamai, iš dviejų į vieną, kitų kambaryje esančių baldų – nebus liečiama).
 • VDU studentai, kurie norės pakeisti gyvenamąją vietą (apsigyventi kitame bendrabutyje), tai galės padaryti laikotarpiu nuo š. m. liepos 1 d. iki 11 d., rezervuodami norimą bendrabutį ir kambarį per http://studentas.vdu.lt portalą iš laisvų vietų sąrašo (rezervuoti kambarius bendrabučiuose Nr. 2 esančiame adresu Vytauto pr. Kaunas (toliau – „Baltija“) ir Nr. 5 esančiame adresu Universiteto g. 8, Akademija, Kauno r. (toliau – bendrabutis Nr. 5) – nebus galima, šie prašymai bus atmetami).
 • VDU studentai, kurie baigia studijas galės gyventi „Taikos“ bendrabutyje ne ilgiau nei iki 2021-06-30 (imtinai). Norintieji bendrabutyje gyventi vasarą (nuo 2021-06-30 iki 2021-08-16), tai galės daryti kitame VDU siūlomame bendrabutyje, išskyrus „Taiką“, „Baltiją“ ir bendrabutį „Nr. 5“, užpildydami el. apklausą, kuri bus aktyvi http://apgyvendinimas.vdu.lt skiltyje „Naujienos“ nuo š. m. gegužės 24 d. iki birželio 30 d.
 • VDU studentai, kurie nuo š. m. liepos 1 d. neketina gyventi „Taikos“ bendrabutyje turi iki š. m. birželio 30 d. (imtinai) išsikelti iš bendrabučio, išsiveždami savo daiktus, sumokėdami visus su apgyvendinimu susijusius mokesčius, sutvarkydami kambarį iš kurio išsikelia bei grąžindami raktus ir įėjimo kortelę bendrabučio administracijai.
  • Jei gyventojas iš kambario negalės išsikelti asmeniškai, tai už jį galės padaryti gyventojo įgaliotas asmuo (draugai, šeimos nariai ar giminės). Norėdamas, įgalioti konkretų asmenį, gyventojas iš savo universitetu suteiktos el. p. dėžutės turi parašyti el. laišką adresu taika@vdu.lt ir nurodyti asmens, kuris atliks išsikėlimo procedūrą už gyventoją vardą, pavardę bei gimimo datą, nurodant datą ir preliminarų laiką, kada bus vykdomas išsikėlimas.
 • Ne VDU (kitų aukštųjų mokyklų) studentai pertvarkomų „Taikos“ bendrabučio vietų rezervuoti negalės.

SVARBU: „Taikos“ bendrabučio gyventojams, kurie iš naujo rezervuosis tą pačią vietą arba persikels gyventi į kitus kambarius ar bendrabučius, „Įsikėlimo“ mokestis laikotarpyje nuo š. m. liepos 1 d. iki 11 d. nebus taikomas.

Kilus klausimams kreiptis į Studentų centrą (Studentų reikalų departamentas):

Adresas: S. Daukanto g. 27-206, Kaunas

Telefonas: +370 37 327 977;  +370 37 751 175

El. paštas: studentas@vdu.lt