Atiduotuvės grįžta: pasidalinkite nereikalingais daiktais su nauja universiteto karta!

Kiekvieno semestro pabaigoje kviečiame visus (-as) VDU studentus (-es) dovanoti nereikalingus daiktus ir pasidalyti jais su vasario mėnesį atvykstančiais (-iomis), mainų ar nuolatinių studijų studentais (-ėmis). Iniciatyva įgyvendinama per DON@ projektą – (Donation Opportunities for Newcomers), kurio pagrindinis tikslas – palengvinti mažiau galimybių turinčių studentų ir studenčių integraciją ir pagerinti jų gyvenimo sąlygas, skatinant tarpusavio paramą, įtrauktį ir darnų vystymąsi.

Visi VDU studentai ir studentės kviečiami (-os) atnešti nereikalingus daiktus į „Baltijos“ bendrabučio (Vytauto pr. 71, Kaunas) fojė:

 • Gruodžio 19 d., antradienį: 09:30 – 11:30, 15:00 – 17:00
 • Gruodžio 20 d., trečiadienį: 09:30 – 11:30, 15:00 – 17:00
 • Gruodžio 21 d., ketvirtadienį: 09:30 – 11:30, 15:00 – 17:00

Į bendrabučio Nr. 5 (Universiteto g. 8, Akademija) fojė:

 • Gruodžio 20 d., trečiadienį: 15:00 – 17:00

Maloniai prašome atnešti daiktus nurodytomis dienomis ir laikais. Tačiau suprantame, kad gyvenime visko pasitaiko, kad iš Kauno galite išvykti anksčiau ar vėliau. Tokiu atveju siūlome šias galimybes:

 • „Baltijos“ bendrabučio gyventojų prašome palikti daiktus fojė esančioje dėžutėje. Kasdien patikrinsime dėžutę ir perduosime daiktus į saugyklą;
 • gyvenančiųjų ne „Baltijoje“ maloniai prašome palikti daiktus registratūroje ir informuoti administratorę, kad daiktai yra skirti DON@ projektui;
 • Akademijos bendrabučių gyventojų aukojamiems daiktams yra skirta dėžutė skaitykloje, 3 aukšte.

Ši akcija turi tris pagrindines sąlygas:

 • aukokite tik tuos daiktus, kurie yra mažai naudoti ir švarūs;
 • aukokite daiktus, patenkančius į vieną iš toliau nurodytų kategorijų;
 • aukojamus daiktus tvarkingai supakuokite (į maišelį ar dėžutę).

Aukojamų daiktų kategorijos:

 • virtuvės reikmenys (indukcinei viryklei pritaikytos keptuvės ir puodai, blenderiai, lėkštės, dubenėliai, puodeliai, peiliai, stalo įrankiai, virduliai ir kt.);
 • elektronika (USB, ventiliatoriai, stalinės lempos, lygintuvai, fenai ir pan.);
 • mokymosi ir laisvalaikio reikmenys (skėčiai, kuprinės, krepšiai, knygos, sporto įranga, priemonės rankdarbiams, laisvalaikio daiktai, kanceliarinės prekės – sąsiuviniai, popierius, rašikliai, segtuvai ir pan.);
 • buities daiktai (švaros įrankiai (pvz., šluotos), švaros priemonės (pvz., skalbimo milteliai, valymo priemonės), laikymo indai (kibirai, dėžės), veidrodžiai, pakabos drabužiams, dekoracijos (pvz., žvakės, lemputės, nuotraukų rėmeliai ir pan.).

Visi paaukoti daiktai iki sausio pabaigos bus saugomi tam skirtose VDU bendrabučių patalpose. Prieš prasidedant naujam semestrui surengsime Dovanojimo akciją, kurios metu šiuos daiktus išdalinsime atvykstantiems studentams. Kaip šį akcija pasisekę praeitą kartą galite skaityti čia: DON@: International Students Embrace “Sharing is Caring” Event.

Atkreipkite dėmesį! Nepriimame šių daiktų: drabužių ir avalynės, patalynės, maisto produktų, ingredientų ir vaistų. Jei gyvenate „Baltijos“ bendrabutyje, patalynę, drabužius ir avalynę galite palikti vestibiulyje. Tačiau žinokite, kad šių daiktų nesaugosime, o pasibaigus daiktų aukojimui atiduosime juos Caritui. Jei negyvenate bendrabučiuose, maloniai prašome minėtų daiktų nenešti. Siūlome apsvarstyti galimybę paaukoti juos tiesiogiai benamiams asmenims, nuveždami juos į Ateik-Caritas, Partizanų g. 5, Kaunas (Įėjimas yra pastato gale, darbo laikas – nuo pirmadienio iki penktadienio 13.30-16.30 val.).

Kas gali aukoti nebereikalingus daiktus?

Visi (-os) VDU studentai (-ės), nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.

Kaip dažnai vyks tokie renginiai?

Ši Aukojimo akcija vyks pagal aukščiau nurodytą tvarkaraštį. Jei matysime poreikį, 2024 m. sausio mėn. surengsime papildomą daiktų aukojimo renginį. Apie būsimus renginius informuosime atskirai.

Keliaukite namo lengvai ir prisidėkite prie dalijimosi kultūros! Jei turite klausimų ar abejonių, nedvejodami (-os) kreipkitės į mus: ganna.tron@vdu.lt ir yuliia.matiiuk@vdu.lt.